У США учені піддали сумніву фундаментальні уявлення про мозок

19 февраля 2011 - Администратор

Американські вчені виявили, що аксони нервових клітин можуть проводити збудження не тільки до синапсів, але і в зворотньому напрямі.

Про це повідомляє PhysOrg. 

Дослідження провела група фахівців під керівництвом Нельсона Спрастона з Північнозахідного університету в штаті Іллінойс. Звіт про їх роботу опубліковано в журналі Nature Neuroscience. 

Кожен нейрон має два види відростків: один аксон і декілька дендритів. Раніше вважалося, що порушення поширюється від тіла нервової клітини або дендритів по аксону до синапсу, що з'єднує її з іншим нейроном або клітиною іннервованого органу. 

Під час експериментів на гризунах група Спрастона виявила, що нейрони можуть генерувати імпульси за відсутності електричної стимуляції тіла клітини або дендритів. Протягом двох хвилин вчені кожні 10 секунд подразнювали нейрони, після чого реєстрували процес поширення збудження по клітині. Вони з'ясували, що нейрони продовжували генерувати імпульси протягом хвилини після припинення їх стимуляції. 

За словами дослідників, їм уперше вдалося показати, що аксони можуть накопичувати і об'єднувати кілька стимулів і передавати збудження сусіднім клітинам через деякий час. Вони також виявили, що відстрочені імпульси виникають не в місці подразнення нейрона, а в кінці аксона, віддаленому від тіла клітини. 

Дослідивши декілька нейронів в області гіпокампу та нової кори мозку мишей вчені з'ясували, що аксони різних клітин можуть передавати один одному інформацію про збудження, не проводячи його по нервових волокнах. Після стимуляції однієї з нервових клітин дослідники зафіксували відстрочені імпульси в аксоні сусіднього нейрона. 

Під час подальших досліджень група Спрастона має намір встановити, чи є така реакція нейронів випадковою, або ж вона характерна для більшості нервових клітин. Якщо останнє виявиться правдою, відкриття американців радикально змінить уявлення вчених про діяльність нервової системи. 

Раніше, 5 листопада повідомлялося, що група британських фахівців з Університету Оксфорда з'ясувала, що математичні здібності людей явно зростають при впливі слабкого струму на певні зони мозку.
За матерiалами:
 
Lenta.ru
 
Рейтинг: 0 Голосов: 0 1538 просмотров
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!